Володимир Барцьось: "Коротко про мою робочу поїздку до с. Уладівки Літинського..."

Володимир Барцьось в facebook:

Коротко про мою робочу поїздку до с. Уладівки Літинського району Об этом сообщает online360.in.ua со ссылкой на СМИ.

З друзями здійснили візит до давнього козацького села Уладівка з метою вивчення питання збереження і подальшого історико-туристичного розвитку місць повстанської слави у цьому краї, підтримки на обласному рівні вшанування Героїв Кипорового Яру # Кипорів_Яр бази повстанців, які воювали з московсько-більшовицькими окупантами та планування системних заходів для патріотичного виховання молоді на місцевому рівні.

В ... межах поїздки ми відвідали Уладівську ЗОШ І-ІІІ ст., де нас привітно зустрів директор школи та депутат Літинської райради Олександр Масний. Ми обговорили низку питань, повязаних з вшануванням козаків Кипорового Яру та отаманів Якова Орла Гальчевського та Якова Шепеля, домовилися про консолідацію та координацію наших спільних дій у цьому напрямі. Зі свого боку як депутат облради, я вже взяв на себе частину відповідальності за реалізацію спланованих кроків у подальшому.

Крім того, нам було повідомлено про громадську ініціативу - створення ГО Кипорів Яр, куди увійшли патріоти нашого краю та краєзнавці, громадські діячі області і району, які прагнуть зберегти для майбутніх поколінь память про героїчну боротьбу наших повстанців із московсько-більшовицькими окупантами у 1920-х роках. Дуже добре, що на місцевому рівні є такі активні люди і їх варто всебічно підтримувати.

Також ми ознайомилися із школою, побачили клас допризивної підготовки, який було відновлено з ініціативи директора школи. До речі, син пана Олександра - учасник Майдану, був поранений, згодом пішов добровольцем на фронт і воював проти російських окупантів під Пісками в добровольчому батальйоні ОУН. Мали можливість побачити також єдиний у Літинському районі памятник Тарасові Шевченку біля школи, який було встановлено завдяки знову ж таки місцевим ентузіастам, а не владі.

Після поїздки до Кипорового Яру, про яку я написав у попередньому дописі, ми заїхали в Уладівці на подвіря місцевої церкви, яка була збудована ще з козацьких часів. На її подвірї знаходиться могила і дуже старовинний козацький хрест мальтійського зразка на фото, який ставили як правило козакам, і судячи з того, що він на церковному подвірї, то знатного козака або старшини. Є версія, що тут похований Іван Богун, підкреслюю версія, що нібито окремі дослідники прочитують його як могила Юрка Мороза світське імя Богуна знову як пишуть окремі краєзнавці і письменники, який помер у 1660-х роках. Надписи на камені пісковику, який до речі є на Півдні області, бо у цій місцевості є тільки граніт, важко розібрати. Очевидно, що необхідно проводити наукові дослідження, щоб дати відповідь на ці питання. Але хрест незвичний і потребує вивчення дослідників.

Записали усі питання і працюємо над їх поетапним вирішенням. В районах і селах завжди цікавіше ніж у місті...Володимир Барцьось
Володимир Барцьось
Володимир Барцьось
Володимир Барцьось
Володимир Барцьось


ТОП новости

Вход

Меню пользователя